KindyROO Bahçeşehir Şubesi 2011 yılından beri faaliyette olup Bahçeşehir anaokulları bölgesinde hizmet veriyor.

Şubemiz, 2 adet KindyROO eğitim salonu, 60 m2 serbest oyun salonu ve diğer fasiliteleri ile toplamda 300 m2 kapalı alana sahiptir. Kendine ait ön bahçesinin yanı sıra bulunduğu bölgenin yeşil alanları da çocukların ve ailelerin doğa ile iç içe vakit geçirmesini sağlıyor.

Çocuk gelişimi, okul öncesi öğretmenliği, beden eğitimi ve İngilizce öğretmenliği kökenli KindyROO Eğitmen Eğitimi almış 4 güler yüzlü eğitmenimiz ile hizmet veriyoruz.

8 farklı gelişim ve yaş grubunda ebeveynlerin ve çocukların gelişimine destek oluyoruz. Programlarımız; BabyROO, KindyROO, Anaokuluna Destek ve İlkokula Hazırlık kapsamında yapılıyor. Ayrıca yakında başlayacak olan “Doğum Öncesi Bebek” programının ön atölyesi ile anne adaylarının hizmetindeyiz.

Haftada 1 gün 1 seans ve haftada 2 gün 2 seans paket seçenekleri bulunan şubemizde tüm üyeler paket seçenekleri kapsamında serbest oyun salonu kullanım hakkına da sahiptir. Her gelişim grubu öncesi ve sonrasında KindyROO Milestones Kontrol Listesi ile gelişim takibi yapıyoruz.

Şubemizde Salı-Çarşamba-Perşembe-Cuma-Cumartesi günleri saat 9:45-16:00 arası KindyROO seansları yapılıyor. Aynı günler saat 15:00-16:30 serbest oyun saati kullanımı zamanıdır. Mesai saatleri 09:00/17:00 olup Pazar günü kapalıyız.

Sanatsal aktivite, dans, şarkı, oyun bazlı 2-4 yaş İngilizce ve 4-6 yaş Almanca Oyun Grupları da çocuklarımızın gelişimi için sunulan seçenekler arasındadır.

Şubemiz, çocuklar için Güvenli Alan sertifikasına sahiptir.

istanbul-bahcesehir-kindyroo-061

Şube Sahipleri

Bahcesehir-Havva

Havva Viuf

KindyROO Bahçeşehir
Şube Kurucusu ve Eğitim Müdürü
Merhaba, ben Havva Viuf. KindyROO Bahçeşehir Şubesinin ortağı ve Eğitim Müdürüyüm. İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünden 1999’da mezun olup Yıldız Teknik Üniversitesi’nden 2003’te İngilizce Öğretmenliği Pedagojik Formasyonumu aldım.Öğretmenlik sürecimde eğitim verdiğim çocuklarıma daha iyi ulaşabilmek için hep farklı eğitim yaklaşımları ile ilgili kendimi geliştirmeye çalıştım. Bu süreçte NLP Master derecemi alıp NLP’nin eğitimde uygulamaları üzerine yoğunlaşarak hem İngilizce öğretip hem öğrencilerime ve ailelerine koçluk yapmaya başladım.Yeğenimin doğması ve onun eğitimi için annesinin yaptığı araştırmalar sonucu gittikleri kurumlardaki deneyimlerine şahit olmam, bazen onlara eşlik ederek gözlem yapmaya başlamam ilgimi 0-6 yaş grubuna yöneltti. KindyROO ile tanışmam da bu süreç sayesinde gerçekleşti. İyi ki de gerçekleşti!Bir öğretmen olarak çocukların akademik, sportif, sosyal, sanatsal başarılarında, 0-6 yaş dönemi motor beceri otomasyonunun zannettiğimizden çok daha önemli bir rol oynadığını fark etmemi sağladı KindyROO.Yeğenimin seanslarında sevgili eğitmenlerimizin o anda yapılan hareketlerin, yeğenimin okul hayatında hangi becerilerinin alt yapısını oluşturmasına destek olduğunu anlatmaları, öğretmen zihninde farklı yerlerde şimşekler çakmasına sebep oluyor inanın!KindyROO Eğitmenlerimiz anlattıkça ben kendi meslek hayatımdaki bazı çok potansiyelli çocukların neden dikkatini toplamakta zorlandığını, bazı çok zeki çocukların neden öğrenme güçlüğü yaşadığını, bazı çocukların 0-6 yaşlarında motor gelişim süreçlerini sağlıklı geçiremedikleri için nasıl risk grubuna dahil olduklarını fark ettim.Farkettiğim en önemli şey, 0-6 yaş motor gelişim süreçlerini dolu dolu ve sağlıklı geçiren çocukların akademik, sportif, sanatsal, sosyal yaşamlarında ortaya çıkabilecek ve onları zorlayacak pek çok sıkıntıdan kurtulmalarıydı. Çünkü 0-6 yaş motor gelişim süreçlerinin sağlıklı geçirilmesi, çocuğu zorlayacak risklerin büyük bölümünü daha ortaya çıkmadan engelliyor.

0-6 yaş çocuklarına ve ebeveynlerine sağladığı kazanımları bakımından eşsiz olan bu dünya çapındaki eğitim sisteminin bir parçası olmak bana müthiş bir mesleki tatmin veriyor.

Görüşmek dileğiyle…

Bahcesehir-Meltem

Meltem Alemdağ

KindyROO Bahçeşehir
Şube Kurucusu ve İşletme Müdürü
Merhaba, ben Meltem Alemdağ. KindyROO Bahçeşehir Şubesi ortağı ve İşletme Müdürüyüm. İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’nden mezun olduktan sonra uluslararası firmalarda görev yaptım. Kızımın doğumu ile kariyerime ara vererek bütün zamanımı ve ilgimi kızımın gelişimine ve eğitimine ayırma şansını yakaladım. Kızım anaokula başlayınca kariyerime kaldığım yerden devam etmeyi planlıyordum.Her anne gibi ben de onun gelişimi ve eğitimini anaokul öncesi nasıl destekleyebilirim diye düşünüyor ve pek çok araştırma yapıyordum.Araştırmalarım sonucu aktivitelerine katılıp kızımla deneyimlemek istediğim kurumların bir listesini çıkardım. Kızımın gelişimini destekleyecek en uygun merkezi bulmak için ben de hemen hemen tüm annelerin yaptığını yapıyor o aktivite senin bu aktivite benim deneyimliyordum. Pek çoğu hoştu, kızımla iyi vakit geçiriyorduk ama hep bir şeyler eksik gibi geliyordu bana bir anne olarak.Hissettiğim eksikliğin ne olduğunu KindyROO ile tanışınca isimlendirebildim. Beceri kazanımı odaklı, neyin niye yapıldığı belli bir plan dahilinde biçimlendirilmiş, kızımı eğlendirirken onu bekleyen okul hayatına da hazırlamayı ihmal etmeyen içerik. Şu an KindyROO Türkiye Genel Merkezi olarak hizmet veren o zamanki KindyROO Üstbostancı Şubesi’nde KindyROO derslerimize başladık ve kızımın gelişimine katkısı somutlaşmaya başlayınca ben de her anne gibi bir annelik içgüdüsü ile mümkün olduğunca çok çocuk ve annenin bu programdan faydalanmasını istedim.Bir anne olarak tüm samimiyetimle bütün çocukların bir gün bu eğitimin kazanımlarından faydalanmasını diliyorum. Çünkü kızım şimdi kendi ilgi alanlarını belirleyebiliyor ve hepsinde başarıyor! Ve en önemlisi mutlu bir çocuk!Sevgilerimle…

İletişim

İletişim Bilgileri

Aşık Mahsuni Şerif Cad. Defne 4 Ada Villa 20 No:46 1.Kısım Mah. Bahçeşehir-İstanbul

0212 669 45 54

bahcesehir@kindyroo.net

Facebook

Instagram

Bize Ulaşın

 

Deneme Dersi Randevusu İçin Tıklayın