KindyROO Lefkoşa şubemiz, Kıbrıs'ta bir ilk olan, ebeveyn ve çocuk katılımlı uygulama yapan tek çocuk gelişim merkezidir. Merkezimiz, anne ve babaların çocukları ile birlikte kaliteli zaman geçirmek ve aynı zamanda gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla kuruldu. Sıcacık ve samimi ortamımızda çocuklar oyun oynayarak öğreniyor ve erken yaşta arkadaşlık ilişkileri kurmaya başlıyor.
  Merkezimizde uygulamış olduğumuz KindyROO programı, Avustralya kökenli ve 30 yılı aşkın dünyada uygulanan resmi destek ve onay almış olan bir gelişim programıdır.6 haftalık bebeklerden 5 yaşına kadar olan bebek ve çocukların ebeveynleriyle birlikte katıldıkları KindyROO seansları hem eğlenceli hem de çok eğitici içeriğe sahip.
   8 farklı gelişim ve yaş grubunda BabyROO, KindyROO, Anaokuluna Destek ve İlkokula Hazırlık programlarını uyguluyoruz. Ayrıca yakında “Doğum Öncesi Bebek” programımız da başlayacak. Gelişim grupları başlangıç ve bitimlerinde KindyROO Milestones Kontrol Listesi ile gelişim takibi yapılıyor.
    Eğitmenlerimiz üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun ve KindyROO eğitmen eğitimi almış, güler yüzlü, motivasyonu yüksek kişilerden oluşuyor.
     Şube binamız, kocaman bir bahçe ve sakin ortamıyla çocuklarınıza güvenli bir ortam sunuyor. Ayrıca, çocukların gelişim alanları düşünülerek tasarlanan serbest oyun odalarımızda, çocuğunuzla seans sonrası ve öncesinde oyun oynayarak beraber keyifli vakit geçirme fırsatı buluyorsunuz.
      Merkezimizde, düzenli olarak KindyROO seansları, her yaşa uygun Atölye Çalışmaları ve ailelere yönelik bilgilendirici seminerler düzenlenmektedir.
      Gülten Özkerem

      Gülten Özkerem

      Şube Kurucusu ve Eğitim Müdürü

      Doğu Akdeniz Üniversitesi “Psikoloji” bölümü mezunuyum. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra Doğu Akdeniz Üniversitesi “Gelişim Psikolojisi” Yüksek Lisans programına kabul edildim. Yüksek lisans döneminde, “Çocuk Gelişiminde Okul Öncesi Eğitimin Önemi” ve “Dil Gelişimini Etkileyen Faktörler” adlı çalışmalar yaptım.Gelişim Psikoloji Yüksek Lisans stajımı “Pamuk Şekerim Kreş ve Anaokulunda”, yapmış olduğum “Sosyal Fobi ve Bağlanma Arasındaki İlişki” adlı vaka çalışması ile tamamladım. Ayrıca “Lefkoşa Özel Eğitim Merkezinde” farklı gelişen çocuklarla çalışma fırsatı buldum.

      Profesyonel iş hayatına 2012 Eylül ayı itibariyle Özel Eğitim Merkezi'nde görev yaparak başladım. Sonrasında 2013-2014 yılları arasında 3-14 yaş arası çocukların katıldığı özel bir Aile Danışmanlık ve Oyun Merkezinde farklı oyun gruplarıyla çalışma fırsatı buldum. Katılmış olduğum eğitimlerle, yetişkin ve çocuklarda “Zeka”, “Gelişim”, “Okul Olgunluğu” ve “Nöropsikolojik” testler eğitimini tamamlayarak uygulama ve yorumlama yetkinliğini kazandım. Ek olarak, Oyun Terapileri Derneği'nden 50 saatlik (40 Saat Teori + Uygulamalı Vaka Çalışmaları) tamamlamış olduğum eğitim sonucunda aldığım uygulama sertifikası ile Oyun Terapisti unvanını aldım.

      KindyROO'yu, edindiğim bilgi birikimini uygulama fırsatı olarak gördüm ve Lefkoşa şubesinin kurucu ortağı oldum. Eğitim Müdürü olarak görev yapıyorum ve hem yaptığım işten büyük keyif alıyor hem de daha iyi nesiller yetiştirmeye katkıda bulunmanın gururunu yaşıyorum.

      Sevgilerimle,

      Fatma Erişken

      Fatma Erişken

      Şube Kurucusu ve İşletme Müdürü

      Merhaba, Ben Fatma Erişken. Uzm. Gelişim Psikoloğuyum. Doğu Akdeniz Üniversitesi “Psikoloji” bölümünde lisan eğitimimi tamamladıktan sonra, Doğu Akdeniz Üniversitesi 'Gelişim Psikolojisi' üzerine yüksek lisans eğitimi yaptım.Lisans döneminde 2010 ve 2012 yıllarında Ulusal Psikoloji konferanslarında katılımcı olarak yer aldım. 2010 yılında Gönüllü olarak Lefkoşa Çocuk Yuvasında Staj yaptım. Yüksek Lisans Döneminde “Okul Öncesi Çocuklarda Duygusal İşleyiş: Pilot Çalışma” isimli, Eva Kimonis ve Biran Mertan'ın yönettiği çalışmada gönüllü olarak araştırma görevlisi olarak çalıştım. Yüksek Lisans stajımı 'SOS Okul Öncesi ve Anaokulunda' gerçekleştirdim. Gelişim Psikoloji Yüksek Lisansımı 'Kıbrıs'ta Çocukluk yıllarında Savaşa Maruz Kalmış Yetişkinler' üzerine proje çalışmasıyla tamamladım.

      2013-2014 yılları arasında Girne Amerikan Kolejinde Psikolog olarak çalıştım. 2013 yılında, Oyun Terapileri Derneği'nin düzenlemiş olduğu 50 saatlik (40 Saat Teori + Uygulamalı Vaka Çalışmaları) eğitimi tamamlayarak Oyun Terapisti unvanını almaya hak kazandım.

      Mesleğim, gönüllü çalışmalarım ve tüm kazanımlarımı çocuklara aktarmak üzere çıktığım yolda KindyROO ile tanıştım. 2014 yılında şubemizi açarak bu hayalimi gerçekleştirdim ve büyük bir keyifle çalışmaya devam ediyorum.

      Saygı ve sevgilerimle,

      Şubemizin Instagram Paylaşımları
      Web Tasarım Düzenleme