KindyROO Eğitmeni İş Tanımı

Eğitmenlerimiz, 0-6 yaş grubu çocuklara, ebeveynleri ile katıldıkları bir saatlik seanslarda, Avustralya’dan hazır gelen motor gelişim programını uygularlar.

Eğitmenlerimize işe başladıklarında ve belirli aralıklarla KindyROO Programı Eğitimi verilmektedir.

Ayrıca eğitmenlerimizden hem hazır gelen programı, hem de çocuk gelişimi ile ilgili diğer kaynakları inceleyerek sürekli kendilerini geliştirmelerini bekliyoruz.

Margaret Sassé tarafından 1982 yılında Avustralya’da kurulan KindyROO, bugün tüm dünyada yüzlerce merkezde haftada 80.000 çocuk katılımıyla faaliyetlerini sürdürmektedir. KindyROO, 6 haftalık bebeklerden 6 yaşına kadar olan çocukların motor ve nörolojik gelişimini en üst seviyeye çıkarmak için hazırlanmış eğlenceli bir gelişim programıdır. KindyROO’nun amacı; çocuklarının gelişimini takip edebilmeleri ve gelişimlerine her yaşta katkı sağlayabilmeleri için ebeveynleri teorik ve uygulamalı olarak eğitmektir. Böylece ebeveynler, evde çocuklarıyla birlikteyken bu aktiviteleri tekrar ederek, hem kaliteli vakit geçirirler hem de çocuklarının fiziksel, bilişsel, sosyal ve duygusal gelişimini günden güne izleyebilirler…

Aradığımız Kriterler

Eğitmenlerimiz pedagojik formasyona sahip ve üniversitelerin tercihen aşağıdaki bölümlerinden mezun olmalıdır:

 • Okul Öncesi Öğretmenliği
 • Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği
 • Fizyoterapi – Ergoterapi
 • Psikoloji – PDR
 • Çocuk Gelişimi

Ayrıca eğitmenlerimiz:

 • Bu alanda kariyer yapmak isteyen,
 • Yüzde yüz sorumluluk sahibi,
 • Her durumda yüzünde gülümseme olan,
 • Veli ilişkilerini saygılı bir şekilde yürütebilecek,
 • 0-6 yaş arası çocuklarla çalışmayı seven,
 • Çalışkan, iş disiplinine sahip ve enerjik,
 • Verilen görevleri eksiksiz ve zamanında yapma disiplinine sahip,
 • Cumartesi günleri de çalışabilecek,
 • Ulaşım engeli olmayan,
 • Sigara kullanmayan arkadaşlar olmalı.

Açık Pozisyonlar

Özgeçmişinizi şube belirterek info@kindyroo.net adresine veya ilgilendiğiniz şubenin
e-posta adresine gönderebilirsiniz.

Eğitmenlerimiz Anlatıyor

Ayşegül Kazan

Ayşegül Kazan

Eğitmenlikten şube kuruculuğuna…

Hacettepe Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldum. Birçok okul öncesi eğitim kurumunda Eğitim Koordinatörlüğü ve Sorumlu Müdürlük deneyimlerimden sonra 2007 yılında KindyROO ile tanıştım. Eğitmen asistanlığı ile başladığım bu keyifli süreçte Türkiye Eğitim Koordinatörlüğü’ne kadar yükseldim, şimdi de hayalimi gerçekleştirerek Ankara Çayyolu’nda kendi KindyROO şubemi açtım!

Eğitmen asistanlığından eğitmenliğe geçme sürecim, belli bir seviyeye gelmem ve akademik anlamda kendimi yeterince yetiştirebilmem için çok önemli bir fırsattı. Alanımla alakalı akademik alt yapım olmasına ve okul öncesi eğitim ile ilgili tecrübelerime rağmen KindyROO’nun sunduğu, hiçbir yerde bulamayacağım bilgiler ve verdiği eğitimler sayesinde aslında eksik olduğumu fark ettim ve bu sayede kendimi geliştirdim. Özel ilgi alanım olan zihinsel engellilerle alakalı çalışmalarım dolayısıyla bir süre KindyROO ile yollarımızı ayırmak durumunda kaldık. 4 yıl kadar süren bu ayrılık sürecinden sonra KindyROO bana tekrar kucak açtı.

Aslında geri döndüğümde de fark ettim ki KindyROO’dan öğreneceklerim henüz bitmemiş olduğu gibi hiçbir zaman da bitmeyecekti. Ataşehir şubesinde Eğitim Koordinatörlüğü ve Eğitmenlik görevim sayesinde keyif dolu yeni deneyimler kazanarak olgunlaşmaya devam ettim. Sonrasında KindyROO ailesi olarak hızla büyümemizden dolayı tekrar merkez ofise, Türkiye Eğitim Koordinatörlüğü görevime döndüm. Bilgilerimi aktarma hazzının yanı sıra KindyROO bireyleriyle kurduğumuz güçlü bağlar sayesinde bendeki manevi değeri gün geçtikçe kuvvetlendi ve anladım ki ben KindyROO’dan asla vazgeçemeyecektim. Uzmanlar tarafından titizlikle hazırlanmış sistematik KindyROO programına olan inancım ve çocuklar üzerindeki gözle görünen etkilerinden dolayı, franchise almanın en mantıklı karar olacağını düşünerek Ankara’da şube açmaya karar verdim ve çok zaman geçmeden de hayalimi gerçekleştirdim.

KindyROO, uzmanlık alanımda kendimi yetiştirme, yenileme fırsatı sunup uygun ortamı sağlayarak adım adım yükselebileceğimi ve hayallerimi gerçekleştirebileceğimi bana gösterdi. Fakat sadece bununla kalmayıp, duygusal olarak da çok şey kazandırdı. Her zaman her alanda bana sonuna kadar destek olan bu ailenin ve bağlılığın bir parçası olduğum için onur, mutluluk ve gurur duyuyorum ve herkese tavsiye ediyorum.

Web Tasarım Düzenleme