2022 ocak ayında açılacak olan KindyROO Kurtköy şubemiz, 320 metrekarelik bir alanda tamamen çocuklar düşünülerek eğlenceli ve güvenli şekilde tasarlandı. Kurtköy’de merkezi bir konumda hizmet verecek olan şubemiz, 1,5 aylık bebeklerden 6 yaşa kadar olan çocuklar ve ebeveynleri için eşsiz bir gelişim programı sunacaktır.

  KindyROO programı, Avustralya kökenlidir. Pedagoglar, çocuk gelişimi uzmanları, fizyoterapistler, ergoterapistler, görme, denge ve hareket, işitme konusunda uzmanlaşmış bilim insanları ve doktorlar tarafından bilimsel temellere dayalı olarak, beynin gelişim sistematiğine göre hazırlanmıştır.

   KindyROO, altyapısı ile kendini ispat etmiş uluslararası erken çocukluk dönemi gelişim programıdır. 1982’den beri dünyada birçok ülkede, programa özel hazırlanmış ekipmanlar ile uygulanmaktadır. Bireyin sonraki hayatında kullanacağı tüm beceri ve başarıların alt yapısını eksiksiz bir şekilde oluşturur.

    1,5 aylık bebeklerden 6 yaşa kadar tüm sağlıklı çocukların, ebeveynleriyle birlikte katıldıkları KindyROO seansları 260 hafta boyunca kendini tekrar etmeyen temaları ile hem eğlenceli hem de eğitici bir içeriğe sahiptir. KindyROO Kurtköy şubemizde 8 farklı gelişim ve yaş grubunda BabyROO, KindyROO, Anaokuluna Destek ve İlkokula Hazırlık programları uygulanır. Gelişim gruplarının başlangıç ve bitimlerinde KindyROO Milestones Kontrol Listesi ile çocuklarımızın gelişim süreçlerinin takibi yapılmaktadır.

     Haftada 1 gün 1 seans ve haftada 2 gün birer seans, seçenekleri bulunan şubemizde, tüm üyelerimiz tercihleri kapsamında serbest oyun salonu kullanım hakkına da sahip olacaktır. Çalışan ebeveynlerimiz için cumartesi günleri seanslarımız da mevcuttur.

      Eğitmenlerimiz akademik eğitimlerini ilgili branşlarda almış kişilerden oluşmaktadır, ilaveten KindyROO eğitmen eğitimlerini de tamamlamışlardır. Şubemizde hijyen, ekolojik temizlik maddeleri ile sağlanmaktadır. Seçilen tüm malzemelerde, zemin kaplamaları ve boyalar gıda sağlığına uygunluk sertifikalarına sahiptir; kendinizin ve çocuğunuzun sağlığını ve güvenliğini titizlikle gözettiğimizden emin olabilirsiniz.

       KindyROO Kurtköy şubemiz geniş ve aydınlık ortamında, güler yüzlü ve samimi çalışanları ile çocuğunuzla birlikte huzurlu, güvenli ve eğlenceli vakit geçirebileceğiniz bir şekilde tasarlanmıştır. KindyROO Kurtköy’ün şanslı çocukları, seanslarından sonra KindyROO Kasabası dediğimiz muhteşem oyun odasında bulunan:

        • Kitaplıktan kitabını alıp ağaç altında okuyabilir,
        • AtölyeROO’daki tamir aletleri ve iş makineleri ile oynayarak el becerilerini geliştirebilir,
        • MarketROO’daki meyve-sebzeleri tanıyarak alışverişlerini yapabilir,
        • KindyROO Cafe’de sosyalleşerek mutfağında bulunan malzemeler ile yemek pişirip servis edebilir, cafe masalarının etrafında aktiviteler yapabilir,
        • KindyROO evinde ev aletlerini güvenli bir şekilde tanıyarak, bahçesinde farklı hayvanlar ile oynayabilirler.

        Eşsiz KindyROO uluslararası erken çocukluk dönemi gelişim programını bu ayrıcalıklı ortamda alan çocuklar ve ebeveynlerin mutluluğu en büyük hedeflerimizdendir! Tanışma ziyaretleriniz ve KindyROO’yu merak ederek deneyimlemek isteyen ailelerimiz için düzenleyeceğimiz deneme seansları için randevu almanızı önemle rica ederiz.

        En kısa sürede sizlerle tanışmak dileğiyle,
        KindyROO Kurtköy Ekibi

        Asiye Gacav

        Asiye Gacav

        Şube Kurucusu ve İşletme Müdürü

        Merhaba, ben Ergoterapist Asiye Gacav. KindyROO Kurtköy şubesinin Kurucusu ve İşletme Müdürüyüm.

        Üsküdar Üniversitesi Ergoterapi bölümünden mezun oldum. Şu an yine Ergoterapi bölümünde yüksek lisans yapmaktayım. Eğitim hayatım boyunca çeşitli özel kliniklerde, rehabilitasyon merkezlerinde ve hastanelerde aktif saha deneyimlerinde bulundum. Bu dönemde otizm, down sendromu, duyu bütünleme bozukluğu, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu ve birçok farklı özel gereksinimi olan çocuklarla çalışma fırsatım oldu. Lisans zamanımda gönüllü olarak maddi açıdan terapi alamayan özel gereksinimli çocukların terapisinin üstlenildiği mentörlük sisteminde yer aldım ve birçok ailenin yaşantısını değiştirme imkanı buldum.

        Çocukları doğru değerlendirmek ve tedavi edebilmek için aldığım eğitimler ve katıldığım kongreler şöyledir; DIR Floortime 101, Oyun Terapisi Uygulayıcı Sertifika Programı, Çocuk Değerlendirme Testleri, 1.Uluslararası Katılımlı Duyu Bütünleme Kongresi, Otizmde Duyu Bütünleme Kongresi, I. Ergoterapi Öğrenci Kongresi, III. Özel Öğrenme Güçlüğüne Multidisipliner Yaklaşım Sempozyumu, Riskli Bebeklerde Güncel Gelişmeler Sempozyumu, Bebek ve Çocuklarda Yeme/Beslenme Bozuklukları Semineri, Çocuklarda Problem Davranışlara Yaklaşım Semineri, Otizm ve Duyu Bütünleme Teknikleri Semineri, Erken Dönemde Duyusal Gelişim Semineri, Çocuklarda Davranış Problemlerini Çözme Yolları Semineri, Montessori Uygulama Teknikleri Semineri ve 2.Nörobilim Kongresidir.

        Pandeminin hayatımıza girmesiyle birlikte evlerde geçirilen zaman arttı. Bu yüzden de çocukların motor, denge ve dil gibi birçok beceri gelişimi yavaşladı. Bunu desteklemek için Lisans tez araştırmalarım sonucunda KindyROO ile tanışma fırsatı buldum ve bu aileye önce Maltepe şubesinde eğitmen olarak katıldım. Bu süre zarfında yapılan her aktivitenin bilimsel bir temele dayandığı program sayesinde çocukların fiziksel, zihinsel, sosyal, duyusal ve duygusal birçok becerilerinin geliştiğini yakından gözlemleyebildim. Mesleğimin bana kazandırdıklarıyla her çocuğa dokunabilmeyi ve KindyROO ailesinin genişleyerek tüm çocukların okul öncesinde bu programa ulaşıp var olan potansiyellerini arttırmalarını hedefliyorum…

        Sevgilerimle.

        Web Tasarım Düzenleme