KindyROO Nedir?

KindyROO, 1,5 ay – 6 yaş arası tüm sağlıklı çocukların fiziksel, zihinsel, sosyal ve duygusal becerilerini en üst düzeye taşıyan, eğlenceli ve hareketli bir gelişim programıdır. Ebeveynler çocuklarıyla birlikte, 8 farklı yaş grubuna göre belirlenmiş seanslara katılır. Çocuklara oyun gibi gelen ve ebeveynlerin sebep-sonuç ilişkileri ile bilgilendirildiği gelişimsel aktiviteler yapılır.

Seanslarda yapılan aktiviteler, ebeveynler tarafından günlük hayatın olağan işleyişine dahil edilir. Çocukların keyifle evde yaptığı bu tekrarlar sayesinde, altyapıları en sağlam şekilde oluşturulur. Okula ve hayata hazır hale gelirler.

Kısaca KindyROO

Beyin gelişiminin %90’ı 6 yaşa kadar tamamlanır ve bu dönem tesadüflere bırakılmayacak kadar önemlidir. Bu dönemde gereken fiziksel, zihinsel ve duygusal gelişim desteğini KindyROO sağlar. Bireyin sonraki hayatında kullanacağı tüm becerilerin alt yapısını eksiksiz bir şekilde oluşturur. KindyROO’nun farkı, bilimsel temellere dayanıyor olmasıdır. Fizyoterapistler, doktorlar ve görme, denge, hareket ve işitme konusunda uzmanlaşmış bilim insanları tarafından beynin gelişim sistematiğine göre hazırlanmıştır.

Birçok kurum ve üniversitenin araştırma konusu olmuştur.

Nasıl İşler?

Beynin gelişim aşamalarına göre hazırlanmış KindyROO sistemi, «hareket öğrenmenin temelidir» ilkesinden yola çıkarak çocukların zekâ gelişimlerini destekler. Haftalık yapılan seanslarda; ekipman parkurları, ritim ve müzik aktiviteleri, egzersizler, denge çalışmaları gibi 17 bölüm bulunur. Program 260 farklı haftalık tema içerir ve 6 yıl boyunca kendini tekrar etmez.

KindyROO’ya, özellikle 0-3 yaş arasında en az 2 yıl devam edilmesi ve düzenli ev tekrarları yapılması sayesinde çocuk-lar, genetik potansiyellerinin en üst seviyesine ulaşırlar. İstedikleri her şeyi çekinmeden denerler. Yaptıkça öğrenme ve gelişme hızları da artar. Böylece başarılı, sosyal, sportif ve özgüvenli bireyler olurlar.

Nerede / Ne Zaman?

KindyROO sistemi Avustralya kökenlidir. Kurucusu bir çocuk gelişimci ve hemşire olan Margaret Sassé’dir. Sassé, 1947 yılından itibaren eğitim ve sağlık alanlarında yaptığı çalışmalar ile yıllarca tecrübe ve birikimler edinmiştir. Tüm çocukların sıralı ve eksiksiz gelişimini desteklemek üzere Sassé, bilim insanlarından oluşturduğu bir ekip ile 1982 yılında KindyROO sistemini günümüzdeki formatında hazırlamış ve Melbourne’de ilk şubesini açmıştır. Bilimsel araştırmalar ışığında sürekli geliştirilmekte olan KindyROO, günümüzde yüzlerce şubesi olan uluslararası bir sistemdir.

Türkiye’de 2005 yılında kurulan KindyROO, 2011 yılından beri franchise sistemi ile yayılım göstermektedir.

Web Tasarım Düzenleme