dsc_4533 KindyROO Gaziantep Şubesi 2016 yılında faaliyete geçmiş olup Gaziantep Pancarlı Mahallesinde hizmet vermektedir.

Şubemiz, 2 adet KindyROO salonu, 30 m2 üç adet atölye ve diğer bölümleri ile müstakil 3 katlı bir binada hizmet sunmaktadır. Kendine ait bahçesinde çocukların kullanımına yönelik oyun alanı ve tarım alanı bulunmaktadır. Şubemizin bahçe alanı çocuklar ve ailelerin doğa ile iç içe vakit geçirmelerini sağlamaya yönelik olarak düzenlenmiştir.

Eğitmenlerimiz üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun ve KindyROO eğitmen eğitimi almış, güler yüzlü, motivasyonu yüksek kişilerden oluşmaktadır.

Çocukları, anne-babaları ve kendi yaş grubu ile oyun oynayarak bütün gelişim alanlarında destekliyor ve aynı zamanda sosyalleşmelerine katkıda bulunacak sıcak, samimi ve güvenilir bir ortamda eğitim hizmeti veriyoruz. Çünkü KindyROO sadece bir oyun grubu değildir. Çocuklara oyun grubu gibi eğlenceli gelen, sistematik bir programdır. Aktivitelerin çeşidi, sıralaması ve süreleri tesadüfi olmayıp bilimsel temellere dayanır. Yani, KindyROO sadece bir oyun grubu veya sadece bir spor merkezi değildir. Çok daha fazlasıdır.

8 farklı gelişim ve yaş grubunda ebeveynlerin ve çocukların gelişimine destek oluyoruz. Programlarımız; BabyROO, KindyROO, Anaokuluna Destek ve İlkokula Hazırlık kapsamında yapılıyor.

Haftada 1 gün 1 seans ve haftada 2 gün 2 seans paket seçenekleri bulunan şubemizde tüm üyeler paket seçenekleri kapsamında serbest oyun salonu ve bahçe kullanım hakkına da sahiptir. Her gelişim grubu öncesi ve sonrasında KindyROO Milestones Kontrol Listesi ile gelişim takibi yapıyoruz. Ayrıca velilerimize yönelik olarak çocuk gelişimi ve eğitimi konularında aile eğitimi ve aile danışmanlığı hizmetleri de vermekteyiz.

Şubemizde Salı-Çarşamba-Perşembe-Cuma-Cumartesi günleri saat 10:00 – 17:00 arası KindyROO seansları yapılmaktadır. Mesai saatleri 08:00 – 17:00 olup Pazar günü kapalıyız.

Şubemizde çocuk yogası, nefes terapisi, müzik ve orff atölyeleri alanlarında çalışmalar da yapılmakta olup; sanatsal aktivite, dans, müzik ve oyun bazlı 2-4 yaş İngilizce ağırlıklı Oyun Grupları da çocuklarımızın gelişimi için sunulan seçenekler arasındadır.

Şube Sorumluları

MERVE_kindyroo_gaziantep

Merve Karatel

KindyROO Gaziantep
Eğitmen
Merhaba ben Fizyoterapist Merve KARATEL. Hacettepe Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü mezunuyum. Hasan Kalyoncu Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü’nde tezli yüksek lisans yapmaktayım. Hacettepe Üniversitesi’ndeki lisans eğitimim sırasında pediatriyle ilgili aldığım her derse, diğerlerine göre daha fazla ilgim olduğunu farkettim. Çocuğu ilgilendiren her türlü konuyu  daha fazla araştırmaya ve bununla birlikte bu konuda daha fazla bilgilenmeye başladım. 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında Çocuk Fizyoterapistleri Derneği  Gençlik Komisyonu’nun yönetim kurulunda görev aldım ve çocuklarla ilgili aktivitelere katılımım, birikimim böylece daha da arttı. 2015 yılında Ankara’da yapılan ve 3 gün dolu dolu geçen 3.Pediatrik Rehabilitasyon Kongresi’nin düzenlenmesinde ve gerçekleştirilmesinde görev aldım. Bunun dışında alanımla alakalı birçok kongre ve seminere katılarak, Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri ve Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü’nde birçok klinik çalışma yaparak  teorik bilgimi ve pratik deneyimimi arttırdım. Alanımla ilgili bilimsel araştırmalara ve eğitimlere devam etmekteyim.

Yolu çocuktan geçen bir kariyer hedefi çizerken KindyROO ile tanıştım. KindyROO ile ilgili aldığım eğitimler sonucunda fizyoterapist olmam sebebiyle  sahip olduğum; çocuğun nöromotor, duyusal, bilişsel, duygusal ve sosyal gelişimi adına ihtiyaç duyduğu bütün basamakları bu programın desteklediğini, geliştirdiğini ve gelişim basamaklarında ilerlemeyi sağladığını gördüm. Fizyoterapistliğin verdiği bilgi birikimiyle birlikte programda yer alan her detayın altında nasıl bilimsel bir temelin yattığını görmek beni her geçen gün şaşırtıyor ve motive ediyor. Misyonum; bu sistemin olabildiğince çok çocuğa ulaşmasını, ulaştığı her çocuğa doğru ve uzman eliyle uygulanmasını ve programın bilimsel temellerini olabildiğince kişiye anlatarak her çocuğun KindyROO ile büyümesini sağlamaktır. Çünkü bütün çocuklar KindyROO’yu hak ediyor.

Sezin_kindyroo_gaziantep

Sezin Gören

KindyROO Gaziantep
Eğitmen
Merhaba, ben Uzman Gelişim Psikoloğu Sezin Gören. KindyROO Gaziantep şubesinde eğitmen ve psikolog olarak çalışıyorum. Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldum. Lisans hayatım boyunca psikolojinin hangi branşına yönelmek istediğime karar vermek adına bölümün farklı alanlarında staj yaptım. Bu stajların sonunda çocuklarla çalışmak istediğime karar verdim. Psikoloji alanını seçerken amacım, insanların daha mutlu olmalarına ve yaşadıkları olaylara daha bilinçli yaklaşabilmelerine destek olarak yön göstermekti.  Bu amacı gerçekleştirebilmenin en temel ve doğru yolunun çocuklar üzerinden olabileceğine inanıyorum. Bana göre, bir insanın çocukluğunda yaşadığı olumlu veya olumsuz olaylar kişinin karakterine, insanlara yaklaşımına, işine , hayatından mutlu olabilmesine gibi birçok farklı alana etki eder. Dolayısıyla çocukluktaki doğru yaklaşımlar, geçirilen kaliteli zamanlar gelişimin en önemli evreleridir.

Çocuklarla çalışmak istediğimden emin olduktan sonra uzmanlığımı Özyeğin Üniversitesi Uygulamalı Gelişim Psikolojisi Bölümü’nde tamamladım. Yüksek Lisansım boyunca çocukların sosyal-duygusal ve bilişsel gelişim süreçleri ve müdahale yöntemleri hakkında derin teorik ve uygulamalı bilgiler edindim. Bu sırada İstanbul’da Çocuk Değerlendirme Test Sertifikaları ve seminerlerine katıldım.  Bunlar sırasıyla, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Danışmanlık Yaklaşımı, Bender Gestalt Görsel Motor Algı Testi, Ankara Gelişim Tarama Envanteri, Peabody Resim Kelime Testi, Bir İnsan Çiz Testi, Aile Çiz, Hareketli Aile Çiz Testi, Beier Cümle Tamamlama Testi, Çocuklar için Depresyon ve Kaygı Ölçeği, Conners Öğretmen ve Anne Baba Derecelendirme Ölçekleri, Erken Çocukluk Dönemi Fonolojik Duyarlılık Ölçeği, Aile Danışmanlığı Programı, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Child Behavior Checklist (CBCL), Mini Mental State Examination (MMSE), Denver 2 Gelişimsel Tarama Testi, Gilliam Otistik Bozukluk Derecelendirme Ölçeği (GOBDÖ) eğitimlerine, Etkileşim Temelli Erken Çocuklukta Müdahale Programı (ETEÇOM) eğitimine ve Attachment Based Researches & Group Attachment Based Intervention (GABI) seminerine katıldım.

Lisans ve yüksek lisansım süresince Kızlar Atakta Projesi, Genç Kızlar Güçleniyor Projesi’nde gönüllü olarak görev aldım. Gelişen Çocuk-Aile-Öğretmen Programının içerik oluşturulmasında ve saha uygulamasında görev aldım.

Kariyer vizyonum, ebeveynlere çocuklarının keşif yolculuğunda iyi bir rehber olmak, çocuklarını sağlıklı, mutlu, kendi kendine yetebilen, çocuklukta yaşadıkları olumlu duygu ve davranışlarını geleceğine yansıtarak kendisine ve çevresine ışık saçarak topluma yararlı bireyler olarak yetiştirme tarzlarını öğretmek, çocukların yaşadıkları sosyal ve duygusal süreçlerinde onlara nasıl destek olabilecekleri konusunda yol göstermektir.

Bu düşüncelerle çıktığım yolda KindyROO ile tanıştım. Burada edindiğim bilgi birikimini uygulama fırsatım olduğunu düşünmekteyim. Başladığım bu yolda amacıma ve vizyonuma yönelik çalışmalar yapmak beni her geçen gün daha da heyecanlandırırken, geleceğe gelişimin her aşaması desteklenmiş nesiller yetiştirmeye katkıda bulunma duygusu bana mutluluk veriyor.

İletişim

İletişim Bilgileri

Pancarlı Mahallesi, Ali Şir Nevai Caddesi No:12/B Şehitkamil Gaziantep

0 342 321 03 21

gaziantep@kindyroo.net

Facebook

Instagram

Bize Ulaşın

Adınız: (gerekli)

E-posta adresiniz: (gerekli)

Konu:

İletiniz:

Deneme Dersi Randevusu İçin Tıklayın