KindyROO, 0-6 yaş arası çocukların fiziksel, nörolojik, bilişsel, sosyal ve duygusal becerilerini destekleyen eğlenceli bir erken çocukluk dönemi gelişim programıdır. Avustralya kökenli olup 40 yıla yakın süredir dünyada faaliyet göstermektedir. Alanında yetkin bilim insanları tarafından hazırlanan ve yeni bilimsel veriler ışığında sürekli olarak güncellenen KindyROO programı bilimsel olarak faydası kanıtlandığı için dünyanın ileri gelen resmi kuruluşları ve üniversiteleri tarafından desteklenmektedir.
  6 hafta ile 6 yaş arasındaki çocukların ebeveynleri ile katıldıkları KindyROO programının amacı; çocuklarının gelişim takibi ve teşviki konusunda, ebeveynlere teorik ve uygulamalı olarak destek vermek, her hafta yenilenen ve eğlencesi eksik olmayan içeriği ile büyümeyi en sağlıklı hale getirmektedir. Başka bir deyişle bir “ebeveyn akademisi”dir. KindyROO programı 8 farklı gelişim ve yaş grubunda ebeveynlerin ve çocukların gelişimine destek vermek üzere düzenlenmiş BabyROO, KindyROO, Anaokuluna Destek ve İlkokula Hazırlık programlarından oluşmaktadır. KindyROO programı sadece bir oyun grubu veya sadece bir spor merkezi değildir. Çok daha fazlasıdır.
   KindyROO Gaziantep Şubesi 2016 yılında faaliyete geçmiş olup Gaziantep Pancarlı Mahallesinde hizmet vermektedir. Gerek kurucularımız, gerekse ekip üyelerimiz görev alanlarında üniversite mezunu olup, KindyROO eğitiminden geçmişlerdir. Sürekli eğitim felsefesinden yola çıkarak bilgi dağarcıkları KindyROO Avustralya ve dünyadaki diğer KindyROO merkezleri ile eşzamanlı olarak güncellenmektedir.
    Şubemiz, 2 adet KindyROO salonu, 30 m2 atölye ve diğer bölümleri ile hizmet sunmaktadır. Kendine ait bahçe alanı çocuklar ve ailelerin birlikte vakit geçirmelerini sağlamaya yönelik olarak düzenlenmiştir. Özenle seçilmiş eğitici oyuncak ve materyallerimizin bulunduğu oyun odamız, eğitim sonrası çocukların bir yandan farklı yaş gruplarıyla sosyalleşmelerine, diğer yandan da güvenli ve hijyen koşullarının en üst seviyede gözetildiği bir ortamda zaman geçirmelerine olanak sağlamaktadır.
     Ayrıca kurum psikoloğumuz ve pedagogumuz çocuk gelişimi ile ilgili konularda aile eğitimleri düzenlenmekte ve yaşadıkları süreçler ile ilgili çocuklarımıza ve ebeveynlerine destek vermektedir.
      Çocukları, anne-babaları ve kendi yaş grubu ile oyun oynayarak bütün gelişim alanlarında destekliyor ve aynı zamanda sosyalleşmelerine katkıda bulunacak sıcak, samimi ve güvenilir bir ortamda eğitim hizmeti veriyoruz. Çünkü KindyROO sadece bir oyun grubu değildir. Çocuklara oyun grubu gibi eğlenceli gelen, sistematik bir programdır.
       Aktivitelerin çeşidi, sıralaması ve süreleri tesadüfi olmayıp bilimsel temellere dayanır. Yani, Haftada 1 gün 1 seans ve haftada 2 gün 2 seans paket seçenekleri bulunan şubemizde tüm üyeler paket seçenekleri kapsamında serbest oyun salonu kullanım hakkına da sahiptir. Her gelişim grubu öncesi ve sonrasında KindyROO Milestones Kontrol Listesi ile gelişim takibi yapıyoruz.
        Şubemiz, çocuklar için Güvenli Alan Sertifikasına sahip olup gelen çocuklar kurumumuz içerisinde sigortalanmaktadır.
         Şubemizde Pazartesi - Cumartesi günleri açık olup; saat 9:00-18:00 arası KindyROO seansları yapılmaktadır.
          Şansa bırakılmayacak kadar önemli olan 0-6 yaş dönemindeki çocuklarımızı tüm gelişim alanlarında desteklemek ve onların potansiyellerini en üst düzeyde ortaya çıkarmak için sizleri Gaziantep KindyROO’ya bekleriz.
          Dilek Bingöl

          Dilek Bingöl

          Eğitmen

          Eskişehir Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümü mezunuyum. Bana göre, bir insanın çocukluğunda yaşadığı olumlu veya olumsuz olaylar kişinin karakterine, insanlara yaklaşımına, işine, hayatından mutlu olabilmesine gibi birçok farklı alana etki eder. Dolayısıyla çocukluktaki doğru yaklaşımlar, geçirilen kaliteli zamanlar gelişimin en önemli evreleridir. Bu nedenle çocuklara faydalı olabilmek için 0-6 yaş arası çocukların bedensel, bilişsel, sosyal ve kişilik gelişimi özelliklerini tanıyarak okul öncesi kurumlarda ve özel eğitim merkezlerinde keyifle çalıştım. Mesleki hayatım sürecinde çeşitli eğitimlere katılarak kendimi geliştirmeyi amaçladım.

          Yolu çocuktan geçen bir kariyer hedefi çizerken KindyROO ile tanıştım. KindyROO’da bulunduğum süreç boyunca birçok ebeveyn ve çocuğa ulaşmanın keyfini yaşarken hayatıma katılan oğlum ile birlikte anne olarak da bu eşsiz programa dâhil olmanın mutluluğu içerisindeyim. Hayatlarımıza dokunan mükemmel varlıkların gelişim sürecinde sizlerle birlikte olmak en büyük şansımız.

          Sevgilerle.

          Kübra Çakallı

          Kübra Çakallı

          İşletme Sorumlusu / Eğitmen

          Gaziantep Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu mezunuyum. Eğitim sürecim içerisinde 1 yıl Erasmus Programı ile Polonya Politechnika Opolska University Faculty of Physical Education and Physiotheraphy’de eğitimimi sürdürdüm. Kendi alanımda birçok eğitim programlarına katılmanın yanı sıra; çocuklarla çalışmak istediğimden emin olduktan sonra uzmanlığımı Yoga, Wellness, Çocuk Atletizmi, Çocuk Oyunları Liderlik programları gibi eğitimlere zenginleştirdim.

          Bu düşüncelerle çıktığım yolda KindyROO Gaziantep ile tanıştım. Burada edindiğim bilgi birikimini uygulama fırsatım olduğunu düşünmekteyim. Başladığım bu yolda amacıma ve vizyonuma yönelik çalışmalar yapmak beni her geçen gün daha da heyecanlandırırken, geleceğe gelişimin her aşaması desteklenmiş nesiller yetiştirmeye katkıda bulunma duygusu bana mutluluk veriyor.

          Misyonum; bu sistemin olabildiğince çok çocuğa ulaşmasını, ulaştığı her çocuğa doğru ve uzman eliyle uygulanmasını ve programın bilimsel temellerini olabildiğince kişiye anlatarak her çocuğun KindyROO ile büyümesini sağlamaktır. Çünkü bütün çocuklar KindyROO’yu hak ediyor.

          Web Tasarım Düzenleme