KindyROO programı çocukların akademik ve sportif ve duygusal başarılarının temelini atmanın yanı sıra çocukların sosyal ve duygusal becerilerini de geliştirir. Zaten sosyal beceri gelişimi, zihinsel ve fiziksel becerilerin gelişmesi ile doğru orantılıdır.
Bir çocuğun sosyalleşebilmesi için kendini rahat hissetmesi ön şarttır ve bu da zihinsel ve fiziksel becerilerinin yaşına uygun şekilde ilerlemesi ile mümkün olur. Beyinde sosyalleşme ve duygusal gelişim ile ilgili üst seviye bölümler, ancak belli fiziksel ve zihinsel beceriler oturduktan sonra devreye girer. Başka bir deyişle sosyalleşme de yaştan ziyade gelişim seviyesi ile ilgilidir. 0-3 yaş gelişim basamaklarının eksiksiz tamamlanması, onları harika takım oyuncuları, sınıf arkadaşları ve liderler yapar.
  Okulda sosyal ve duygusal olarak başarılı ve lider olmak için aşağıdaki becerilere ihtiyaç vardır;

   Sosyal Beceriler

   1. Güvenebilir ve diğer yetişkinlerle ilişki kurabilir. 2. Yetişkinlerden yönerge alabilir. 3. Gözyaşı dökmeden anaokuluna gidebilir. 4. Anaokulundaki diğer çocukların arasına mutlu bir şekilde karışabilir. 5. Sıra bekleyebilir ve paylaşabilir. 6. Oyun oynamak için arkadaş edinebilir. 7. Yakın arkadaşları olabilir ve sohbet ederek onlardan bahsedebilir.

   Duygusal Beceriler

   1. Ebeveynlerinden kolayca ayrılabilir. 2. Kendi becerilerine güvenebilir. 3. Aktivitelere kendi başına katılabilir. 4. Grup etkinliklerine katılabilir. 5. Kendi kendini kontrol etme pratiği yapabilir. 6. Bir işe başlamak veya eşyalarını toplamak için sorumluluk alabilir. 7. Diğer çocukların ihtiyaçlarının farkında olabilir. 8. Kısa periyotlarla 10 dakikaya kadar konsantre olabilir.
    KindyROO’da çocuklara bu becerileri geliştirme fırsatı verilir. Temel odak noktamız hareket üzerine olsa da faaliyetlerimiz sosyal ve duygusal öğrenmeyi de teşvik eder. Henüz yürümeyen bebekler dahil, tüm yaş gruplarında sıra beklemeyi, başkalarıyla iş birliği yapmayı, ekipmanları paylaşmayı, etrafta başkaları varken hareket etmeyi ve aile dışındaki diğer yetişkin ve çocuklarla temas kurmayı öğrenirler.
     Çocuklar, ebeveynleri dışında birinden gelen talimatları almayı ve uygulamayı öğrenirler. KindyROO eğitmenlerinin desteğiyle büyük ekipmanları kullanarak ebeveynleri dışında birine karşı güven inşa ederler. Küçük ekipmanları kullanırken grup etkinliklerine katılır, paylaşmayı öğrenir ve başkalarının ihtiyaçları hakkında farkındalık yaratırlar.
      Bir merdiveni tırmanmak, bir mat boyunca yuvarlanmak veya ekipman için sıra beklemek, küçük çocukların kendi kendini kontrol etmeyi öğrenmelerine yardımcı olur. Öz kontrol, okula hazır oluş için temel bir beceridir. Aynı zamanda konsantrasyon da okula hazır oluşluk için kilit bir beceridir.
       Okula başladıkları anda on dakikalık bir süre konsantre olabilen çocukların öğrenmeye açık olma olasılıkları daha yüksektir. Bir dizi ardışık talimatı takip edebilir, hatırlayabilir ve doğru şekilde hareket edebilirler.
       Web Tasarım Düzenleme