Spordaki beceri, KindyROO’nun gelişim üzerindeki etkisinin en iyi görülebildiği alanlardan biridir
0-6 yaşta spor becerileri için gerekli nörolojik bağlar kurulur. Bu, adım adım gerçekleşen bir süreçtir. Bebekler, otomatik tepkilerden başlayarak yavaş yavaş bir hareket becerisini kontrol etmeyi, pratik yapmayı, geliştirmeyi öğrenirler ve bir sonraki beceriyi öğrenmeye geçerler.
  KindyROO’da sunulan aktiviteler, çocukların bu öğrenme merdiveninde yer alan her basamak için gereken önemli duyusal/motor beceriyi kazanmalarına yardımcı olur. Bu adımlardan herhangi birini atlamak yüksek düzeyde bir yeterlilik ve koordinasyon kazanmayı imkansıza yakın hale getirir.
   KindyROO hareket temelli bir programdır ve motor becerilerin düzenli pratik yapılması, yetenekli bir sporcu olmak için gereken becerileri geliştirebilmelerini sağlar.
   • KindyROO çocukları girişkendir ve futbol gibi takım sporlarında liderlik özellikleri ile öne çıkarlar. Çünkü gelişimsel eksiklikleri olmadığından beceri seviyeleri yüksektir ve yeni deneyimlerden korkmazlar, ayrıca öz güvenleri yüksek olduğundan diğerleri ile sağlıklı ilişkiler kurabilirler. • KindyROO programı taraf gelişimi ve laterallik üzerinde çocuklara çok iyi bir temel sağladığından hem sağ hem sol ayak/ellerini çok iyi kontrol ederler. Çocuk vücudunun her iki tarafını aynı anda koordine eder ve iki taraf ile farklı görevler yapabilir. Böylece mükemmel top kontrol becerilerine, hızlı reflekslere sahip olurlar. Hareketlerini otomatik ve sorunsuz bir şekilde koordine edebilirler, bu nedenle vücutlarının hareketine değil topa odaklanabilirler. Bu da onlara herhangi bir yönde hareket ederken topu ustaca kontrol edebilme yeteneği verir.
    • KindyROO çocuklarının uyaranları işleme ve ona cevap verebilme hızları çok yüksektir çünkü bu alanda bolca edindikleri deneyimler sayesinde sinir ve kas sistemleri en verimli düzeyde çalışır. Bu sayede sahadaki hızla değişen koşullara hızlı ve etkili şekilde cevap vermeyi başarırlar.
     • KindyROO çocukları üst seviyede el-göz koordinasyonuna sahiptir, bu beceri diğer oyuncular üzerinde liderlik kurmalarını sağlar çünkü topu büyük bir beceri ile yönlendirebilirler.
      • KindyROO çocukları mükemmel vücut ve alan farkındalığına sahiptir. Bu, herhangi bir zamanda sahada tam olarak nerede olduklarını, tam olarak ne kadar uzakta olduklarını, topu yönlendirmek için ne kadar güce ihtiyaç duyduklarını ve yeni bir yere ne kadar hızlı gidebileceklerini bilmelerini sağlar.
       • KindyROO çocukları görselleştirebilir; başka bir deyişle kafalarında canlandırma yapabilir. Ayrıca hareket ederken aynı esnada düşünme becerileri gelişmiştir. Bu sayede sonraki hamleleri tasarlayabilir ve oyun kurma konusunda becerikli olurlar, hareket halindeyken pas atma, topa vurma ve topu yakalama gibi konuları kolayca başarırlar.
        • KindyROO çocukları yönergeleri hızlı ve doğru şekilde takip edebilir, tekrara gerek duymazlar.
         • KindyROO çocuklarının dikkat ve odaklanma becerileri yüksektir.
          Web Tasarım Düzenleme