Çocuk Gelişimi İçin En Önemli Dönem: 0-1 Yaş

Çocuk gelişimi için, hayatın ilk yılı çok önemlidir. Başka hiçbir canlının, hayatın ilk yılında bu kadar çok şey  öğrenmesi gerekmemektedir, ayrıca yetişkin formuna kıyasla bu denli savunmasız bir durumda doğmamaktadır. Yeni doğmuş bir bebek, kendisine dair hiçbir şey bilmez  ve  yaşamını  devam  ettirebilmesi  için tamamen çevresine ve reflekslerine bağımlıdır.

Bilimsel araştırmalara göre, çocuğun beyni  en hızlı şekilde hayatının ilk yıllarında gelişmektedir. Yakın zamana kadar bu dönem hakkında yapılan çalışmaların kısıtlı olmasından dolayı fazla bilgi sahibi değildik. Son dönemde, bebeklerde duyusal uyarılmanın önemi, uyarılma eksikliğinin gelişimi engelleyebileceği, çocuğun zihinsel, fiziksel ve duygusal gelişiminin bebeklikten desteklenmeye başlanması gerektiği, vb. hakkında birçok araştırma sonucu ortaya konmuştur.

Çocuk bakmak, banyo, besleme gibi özbakım işlerinin yoğunluğundan dolayı büyük bir meşguliyettir. Bu sebepten, yeni anne-baba olmuş olan ve birçok işle uğraşması gereken ailelerin bebeklerini en iyi şekilde geliştirebilmek için desteğe ihtiyaçları olur. Çünkü bebek gelişimi üzerine pratik kaynakların bulunması zordur. Bu sebepten birçok ebeveyn, gelişimsel olarak bebeklerini desteklemek için kendi annelerinden öğrendikleriyle, veya internet üzerinden edinilen teorik bilgiler ile sınırlanabilmektedir.

9939525_sKindyROO’nun 0-1 yaş programı olan BabyROO bu amaca hizmet eder. BabyROO’da, çocuğunuzla birebir kaliteli zaman geçirerek, çocuğunuzun kendisi ve etrafındaki dünya hakkında birçok kazanım sağlamasını desteklersiniz.

Bu sayede “bilgisayara benzeyen”  beynine daha sonraki hayatında lazım olacak temel bilgileri depolamasını sağlayacak faaliyetleri yaptırır ve öğrenirsiniz.

BabyROO’daki bebek masajı, egzersizler, müzik eşliğinde dans gibi aktiviteler, beynin doğal gelişimini takip eden bir sistematikle yaptırılır ve ritim, koordinasyon, esneklik, kas tonlaması ve hareket alanlarında gelişim sağlanır.

Genel olarak KindyROO seanslarının amacı, ebeveynlerin bu faaliyetleri evde de gerçekleştirmelerini sağlamaktır. BabyROO ebeveynleri, “karın üzerinde sürünme zamanının” neden önemli olduğunu ve belli başlı faaliyetlerin çocuğun doğuştan gelen reflekslerini entegre etmesine nasıl yardımcı olduğunu öğrenirler. Ayrıca erken çocukluk döneminin kilometre taşlarını çocuklarının sağlıklı bir şekilde ve zamanlamada tamamlamasını ve böylece akademik öğrenme dahil tüm öğrenme alanlarında sağlam bir temel kazanabilmesini sağlarlar.

KindyROO’nun başka bir faydası ise sosyalleşmedir. Çocuklar, başka çocuklarla birlikte olmaya bayılır. Genellikle diğer çocuklar karşısında rahatlar, onlara uzanmaya çalışır veya gülümserler. Ebeveynler de kendileriyle aynı süreçten geçen aileler ile birlikte vakit geçirmekten keyif alırlar. KindyROO’da hem çocuklar hem de ebeveynler çok eğlenir! Günümüz şartlarında okula başlayana kadar yaşıtlarıyla vakit geçirme imkanı bulamayan birçok çocukta görülen sosyalleşme eksikliklerini KindyROO’lu çocuklar yaşamaz.

KindyROO, ebeveynlere, kritik öneme sahip olan ilk yıllarda; refleks entegrasyonu, duyusal, zihinsel ve motor gelişim hakkında son bilgi ve teknikleri sağlamak üzere kurulmuştur. Erken dönem çocuk gelişimiyle ilgili olarak sizlere seanslar sırasında öğretilen hareketlerin ve bunlar hakkında verilen bilgilerin yanı sıra ebeveyn bilgilendirme bröşürleri verilir.

ÇOCUĞUNUZUN ZİHİNSEL GELİŞİMİNDE, YÜRÜMEYE NE KADAR ERKEN BAŞLADIĞI DEĞİL, YÜRÜMEYE BAŞLAMADAN ÖNCE NE KADAR ÇOK ŞEY ÖĞRENDİĞİ ÖNEMLİDİR.

KindyROO’yu deneyip görmek isterseniz /deneme/ linkinden deneme seansı formumuzu doldurabilirsiniz.

 

Web Tasarım Düzenleme