Parklar Motor Gelişim Açısından Yetersizdir

 

Parklar faydalıdır, çok eğlencelidir, arkadaş edinmek için güzel bir ortamdır, ayrıca temiz hava sağlıklıdır. Fakat tüm bu avantajlarına rağmen KindyROO programına bir alternatif değildir.

Çünkü, KindyROO sadece belli alanlardaki gelişimi değil, tüm gelişim alanlarını sistematik, sıralı ve yaşa uygun bir şekilde destekler. Çocuğunuzla beraber gelişen ve değişen, yaşamakta olan motor gelişim temelli bir programdır!

Geniş bir gıda grubu yelpazesi çerçevesinde beslenmek, çocukların büyüme için ihtiyaç duydukları vitamin ve mineralleri almalarını sağlar. Aynı mantık ile geniş bir hareket yelpazesi çerçevesinde aktiviteler yapmak, çocukların tüm alanlardaki gelişimlerinin eksiksiz olmasını sağlar.

Parklar ve diğer özgür oyun aktiviteleri bu çeşitliliği sağlama konusunda yetersiz kalır. KindyROO, her hafta değişen programı ile çocukların fiziksel ve zihinsel gelişim sıralamasına uygun olan motor gelişim çeşitliliğini sağlayarak sürekli ve eksiksiz ilerlemeyi destekler.

Parklar Motor Gelişim Açısından Yetersizdir

Parklar, motor gelişim açısından KindyROO yerine alternatif olarak düşünülmemelidir. Çünkü:

KindyROO’nun her hafta değişen büyük ekipman parkuru çocuklarda merak ve keşif duygusunu uyanık tutar. Parkurun her hafta belirli bir sistematikte değiştiriliyor olması çocukların problem çözme ve motor planlama becerisini geliştirir.

Hep farklı kurulumda olan KindyROO Parkurları çocuğun tüm kas gruplarını ve farklı koordinasyon hareketlerini ihmal etmeden çalıştırır. Oysa sabit kurulumlu parklarda hep aynı kas grupları ve koordinasyon hareketleri çalışır.

KindyROO parkurları sadece alt beden değil üst beden gelişimine de odaklanarak kurulur. El göz koordinasyonu, kalem tutma becerisi için ince motor kaslarının yapılandırılması, okuma için göz kaslarının çalıştırılması, akciğer kapasitesinin artarak beyne daha çok oksijen gitmesini sağlayan üst beden çalışmaları gibi pek çok nörolojik ve motor gelişim alanında çocuğunuzu destekler. Bu gelişim alanları okula başladıklarında çocukların tamamlamış olması beklenen alanlardır.

KindyROO Parkurlarını ebeveyni ile ve eğitmen gözetiminde deneyimleyen çocukların desteklenmesi gereken gelişim alanları eğitmen tarafından gözlemlenir ve o alanlarda çocuk desteklenerek gelişimsel boşluk yaşaması engellenir.

Özetle KindyROO çocuğunuza bunları sağlar:

  • Parkların aksine, kaba motor ve vestibüler çalışmalar çocuğun yaşına uygun şekilde ve ilerleterek verilir.
  • Vücut farkındalığı egzersizleri ile duyu bütünlemesi, laterallik, kas tonlaması gelişimi sağlanır.
  • Görme gelişimi ve ince motor gelişim çalışmaları ile okulda okuma-yazma öğrenimi kolaylaşır.
  • Dans ve ritim çalışmaları sayesinde matematik algısının temelleri atılır.
  • Eğitmenlerden yönerge almaya erken yaştan alışan çocukların anaokulu ve ilkokul adaptasyonları hızlanır.
  • Eğitmen ve ebeveynlerin olduğu ortamlarda yaşıtlarıyla kontrollü sosyalleşme sağlanır.
  • Ebeveyniyle KindyROO seanslarında ve sonrasındaki ev tekrarlarında kaliteli ve eğlenceli zaman geçiren çocuk, daha özgüvenli olur.
  • Tüm bu süreçlerde çocuğunuzun gelişim için gereken alt yapı oluşur. Çocuğunuz sonraki hayatı için tercih edeceği her şeyi (genetik potansiyelinin elverdiğince) yapabileceği temeli kazanmış olur.

KindyROO Programları hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

Çocuğunuzu parka götürerek ona çok güzel bir hareket fırsatı sağlamış oluyorsunuz. Fakat yukarıda sayılanları ve çok daha fazlasını bulmak için KindyROO’ya gelmenizi ve ev tekrarlarınızı düzenli yapmanızı tavsiye ediyoruz. Hem çocuğunuzu genetik potansiyelinin en üstüne getirebilmek hem de beraberce çok eğlenebilmek için…

Web Tasarım Düzenleme